Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na začátek bych asi měla trochu přiblížit, co to tu vlastně dělám :- ) Byla jsem přijata na pozici care assistant (jednoduše řečeno pečovatelka). Fotečku místa, kde dělám jste již mohli shlédnout, dále jsou tu ještě tři další podobné „domečky“ jeden se specializuje na lidi s Huntingtonovou chorobou, jeden je pro lidi s demenci (ne že by všichni ostatní neměli problémy) a v posledním jsou dědulové a babičky, kteří jsou ještě dosti mobilní a nesenilní na to, aby byli předáni někam jinam. První směny byly opravdu náročné, nejenže jsem jim vůbec nerozuměla,ale také nevěděla co by jako mělo být za zařízení, o kterém zrovna mluví. Takže občas mí spolupracovníci zažívali veselé chvíle, ale mě do smíchu v tu chvíli fakt nebylo. A opravdu velký problém mám s jmény, ještě do teď si jména některých lidí nepamatuju. Chtělo by to tu nějakého českého Pepíka, Václava či Honzíka :- )Jinak se samozřejmě vzdělávám, absolvuji různá školení a dostávám certifikáty a domací úkoly :-) Jen zkoušení se bojím, vždyť já myslela, že stresu ze zkouškovýho období jsem se již zbavila! Malý kvíz pro čtenáře: Představte si situaci….. připravujete k nočnímu klidu jednoho klienta, zujete mu boty, obléknete noční košili, provedete důkladnou hygienickou kontrolu a nyní vás čeká nejtěžší úkol. Klient si bez problémů vyndá spodní zuby, a poté se snaží vší silou vytlačit i horní část svého umělého chrupu. Bohužel, drží moc pevně a od toho jste tu vy :- ) pokud se vás zeptá: „Prosím mohla bys mi vyndat zuby?“ ……… Začnete přemýšlet o tom, jestli jste již podobnou situaci někdy v životě zažili…. Ale brzy dojdete k závěru NE. Co uděláte? _________________________________________________ A) vezmete nohy na ramena a s křikem utečete B) zdvořile se omluvíte s tím, že jste se s touto situací ještě nesetkaly a zavoláte si pomoc C) pokusíte se je vší silou dostat ven z úst klienta _________________________________________________
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jedeme dál!

(Vlasta, 11. 9. 2007 9:17)

Peti, no copak - nějak se nechce psát? Všechny zajímá, co se s Tebou děje, tak se nenech doprošovat :-) Ať se daří.

Mám to!

(PaHory, 1. 9. 2007 19:27)

Co takhle dělat, že nerozumíš, pohladit stařečka po tváři, popřát dobrou noc a zhasnout:-) Když ho pohladíš silněji, třeba se mu uvolní i náhradní palatum:-)

Re: Prace, skoleni ...

(Pavel, 31. 8. 2007 14:41)

Ahojky Peto,
pri zkouskach ti drzim palec. .) A k tomu kvizu spravnou odpoved opravdu netusim, ale ja bych asi uprkem zdrhnul. :D Chudak duchodce.
Zdarek